11.06.2017 г., Северодонецк. Неделя 1-я по Пятидесятнице. Десятилетие Северодонецкой епархии.

11
июня
2017

11 июня 2017г., в Неделю 1-ю по Пятидесятнице, день памяти Всех святых, в Христо-Рождественском кафедральном соборе г. Северодонецка состоялось торжественное богослужение по случаю 10-летия образования Северодонецкой епархии.

Божественную литургию возглавили: Высокопреосвященнейший Митрофан, митрополит Луганский и Алчевский; Высокопреосвященнейший Пантелеимон, архиепископ Ровеньковский и Свердловский; Высокопреосвященнейший Никодим, архиепископ Северодонецкий и Старобельский; Преосвященнейший Климент, епископ Ирпенский, викарий Киевской митрополии. Архиереям сослужили: секретарь Северодонецкой епархии архимандрит Иринарх (Тымчук); секретарь Ровеньковской епархии протоиерей Григорий Устименко; отцы-благочинные и духовенство Северодонецкой, Луганской, Ровеньковской и Россошанской епархий; в числе которых был благочинный Рубежанского церковного округа, Игумен Свято-Ильинского мужского монастыря с. Варваровка, настоятель Свято-Георгиевского храма г. Рубежное архимандрит Иоасаф (Штанько).

После чтения Евангелия архиепископ Пантелеимон обратился к молящимся со словами проповеди.

По окончании Литургии был совершен благодарственный молебен и провозглашено многолетие.

По окончании Богослужения состоялось освящение здания епархиального управления после ремонта.

Освящение совершил Высокопреосвященнейший Митрофан, митрополит Луганский и Алчевский.


 

Вітання Предстоятеля архієпископу Сєвєродонецькому та Старобільському Никодиму з 10-літтям Сєвєродонецької єпархії

 ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ НИКОДИМУ,

АРХІЄПИСКОПУ СЄВЄРОДОНЕЦЬКОМУ І СТАРОБІЛЬСЬКОМУ

Ваше Високопреосвященство!

Прийміть сердечні поздоровлення з празником Всіх Святих та 10-літтям утворення Сєвєродонецької єпархії Української Православної Церкви.

Існуючи тут на землі, Церква Христова невпинно прямує до Царства Небесного, згуртована навколо Євхаристичної Чаші у Божественній Літургії на чолі з єпископом. В єднанні з ним громада вірних залучається до живої традиції Апостольського передання, володіє всією повнотою ієрархічного устрою та має відчутний і видимий зв’язок з Вселенською Православною Церквою.

Десять років тому рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви була утворена окрема Сєвєродонецька єпархія. З того часу, край, що розкинувся на широких просторах Сіверського Дінця, очолюваний власним архієреєм, отримав новий імпульс для свого духовного розвитку. Завдяки архіпастирській опіці Преосвященних владик єпархія розквітла прекрасними храмами і монастирями, недільними школами та молодіжними об’єднаннями. І Ви, дорогий Владико, зберігаючи та примножуючи надбання Христове, як добрий пастир, любов’ю і терпінням облаштовуєте церковне життя регіону, зміцнюєте церковну дисципліну та охороняєте єдність Тіла Христового від всіляких підступів ворога, чим стяжаєте собі неложне дерзновіння предстати перед Богом зі словами: Ось я та діти, що дав мені Господь (Iс. 8:18).

Сьогодні, незважаючи на складні часи збройного протистояння, яке калічить долі тисяч людей, Церква продовжує нести слово євангельської правди і духовної втіхи усім струдженим і обтяженим (Мф. 11:28) та звершувати справи милосердя, являючи образ живої віри, яка діє любов’ю (Гал. 5:6).

З вдячністю за понесені труди та зважаючи на старанне архіпастирське служіння, вважаю можливим удостоїти Вас ордену святого апостола Іоанна Богослова І ступеню.

Поділяючи з Вашим Високопреосвященством, кліриками, чернецтвом і вірянами радість ювілею єпархії, молитовно бажаю всім доброго здоров’я, бадьорості духу, всесильної допомоги від Господа у трудах во славу Його Святого Імені та многих літ, сповнених надії на вічне життя і спасіння.

Нехай Пастиреначальник Христос неустанно утверджує Вашу Святиню в звитяжній ході за Ним, дарує мир і благоденство боголюбивій пастві, що знаходиться під Вашим святительським омофором.

З любов’ю во Христі 

 + ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ 

11 червня 2017 року,

м. Київ

По материалам официального сайта Северодонецкой епархии.